Існує три способи відремонтувати ванну своїми силами — емалювання, установка вкладиша, реставрація за допомогою акрилу. У кожного варіанту є свої переваги і недоліки, що впливає на вибір оптимального способу ремонту чавунної ванни.

Відновлення емаллю

Найпростіший і доступний по бюджету спосіб — покриття старої ванни емаллю. Процедура складається з трьох етапів:

  • Підготовка поверхні — видалення плям іржі, зачистка старої фарби, закладення глибоких тріщин шпаклівкою (можна автомобільною), ретельне знежирення і просушування ванни.
  • Грунтовка — процедура допоможе домогтися оптимальної адгезії фарби з поверхнею. Купити відповідний праймер можна в будь-якому будівельному магазині.
  • Покриття поверхні емаллю — щоб домогтися привабливого зовнішнього вигляду, потрібно покривати ванну в три шари. Рідку фарбу розподіляють валиком, можна придбати емаль в балончику. Працювати потрібно зверху вниз, акуратно розподіляючи фарбу по всій поверхні. Аналогічно накладаються інші шари.

До переваг такого способу відносять відносну дешевизну, простоту нанесення, до недоліків — від фарбування до повного висихання потрібно чекати майже тиждень, термін придатності емалі не більше 5 років, не завжди вдається замаскувати глибокі відколи і тріщини.

Ремонт чавунної ванни акрилом

Якісно виконати ремонт чавунної ванни акрилом зможе тільки професіонал-людина, яка неодноразово виконував процес. Самостійна Реставрація може обернутися значними недоліками, які абсолютно не поліпшують зовнішні характеристики ванни. Краще довірити цю процедуру досвідченим майстрам.

Починати реставрацію акрилом потрібно з підготовчого етапу — аналогічного тому, який описаний вище. Після підготовки поверхні нанести акрил. Користуватися ванною можна після 24-48 годин після нанесення акрилового покриття. Експлуатаційний термін акрилового покриття — 10 років при правильному догляді.

Ремонт чавунних ванн з використанням акрилового вкладишу

Перевага цього способу у відсутності підготовки поверхні. Вкладиш відразу можна кріпити до поверхні ванни, не потрібно чекати довго поки висохне поверхню. Недоліки такого ремонту чавунних ванн — важко знайти вкладиш ідентичної форми, якщо в будинку стоїть ванна нестандартної форми, розмірів.

Після того як вкладиш буде встановлений в ванну з попереднім нанесенням клейового складу на його зовнішню поверхню, необхідно наповнити ванну водою. Це дозволить добре приклеїти вкладиш до поверхні.

Телефон для консультації: ☎️ 068-555-35-65

При замовленні до кінця тижня знижка – 10%

[Загально: 1 Оцiнки: 5]