Багатоквартирні будинки застарілого формату не зовсім відповідають вимогам, які висуваються до комфортного житла. Зовсім інакша ситуація характерна для квартир в новобудовах — при проектуванні сучасних будівель архітектори роблять акцент на комфорті. У багатоповерхівках, які будувались в епоху правління М.С. Хрущова, ванна кімната не тільки замала за квадратурою, а й має віконний отвір, спільний з кухнею.

✅ БІЛЬШ ДЕТАЛЬНО: РЕСТАВРАЦІЯ ВАНН ЛЬВІВ

Способи маскування вікна

Для вирішення проблеми під назвою «непотрібний віконний отвір» багато власників такого житла закладають його, використовуючи матеріали для оздоблення фасаду. Це зробити нескладно володарю нерухомості, який має навички будівельника. Якщо масштаби роботи вас лякають, розв’язуйте проблему інакшими, більш простими, але не менш ефективними способами:

  • використовуйте отвір у якості полку для побутової хімії — розставте місткості з шампунем, гелем для миття, що закриє від сторонніх поглядів простір ванної кімнати;
  • заклейте отвір непрозорою наклейкою — видимість простору мінімальна, сонячні промені безперешкодно надходять всередину приміщення;
  • змініть прозоре скло на рифлене — отримаєте аналогічний результат, що й при заклеюванні вікна непрозорою наклейкою;
  • зафарбуйте віконний отвір — можна нанести суцільний шар фарби, але більш цікаво виглядає отвір, якщо його розфарбувати, нанести оригінальні малюнки.

Безперечно, кожен домогосподар вправі прийняти найбільш цікаве та практичне для себе рішення. Головне, що за його допомогою він розв’яже проблему — вікно більш не буде сприяти проникненню сторонніх поглядів у вашу ванну кімнату.

Навіщо при плануванні квартир передбачалось вікно?

На перший погляд може здатися — спільний з кухнею віконний отвір зовсім безглуздий крок з боку архітекторів та інженерів того часу. Насправді, все зовсім інакше — вікно сприяло використанню ванної кімнати за призначенням під час відсутності електроенергії у денний час. Річ в тім, що в таких багатоквартирних будинках часто виникали проблеми з електрикою, і в такій ситуації людина не могла скористатися ванною. Денне світло, проникаюче з кухні у ванну через віконний отвір, частково розв’язувало проблему — це й стало приводом для залишення у стіні отвору під віконечко.

Телефон для консультації: ☎️ 068-555-35-65

При замовленні до кінця тижня знижка – 10%

[Загально: 0 Оцiнки: 0]